DUYURULAR

Hyundai Elektrifikasyon Stratejisini Hızlandırıyor.

• Hyundai, elektrikli otomobillerdeki pazar payını 2030 yılına kadar yüzde 7’ye çıkarmayı hedefliyor.

• Ayrıca, 2030 yılına kadar 17 BEV model daha piyasaya sunularak 1.87 milyon adet satıs¸ bekleniyor.

• Hyundai, yüksek talep gören pazarlara odaklanarak BEV üretim kapasitesini de artırmak istiyor.

Hyundai Motor Company, sürdürülebilir ilerlemeyi devam ettirirken aynı zamanda elektrifikasyon hedefini hızlandırmak için de stratejik bir yol haritası açıkladı. HMC üst düzey yönetimi tarafından açıklanan stratejiye göre Hyundai, 2030 yılına kadar satıs¸ ve finansal performans hedeflerine odaklanıyor.

Hyundai'nin yeni nesil elektrikli araçlarının (BEV) yol haritası s¸u s¸ekilde destekleniyor: BEV ürün gruplarının güçlendirilmesi, üretim kapasitesinin optimize edilmesi, donanım ve yazılım rekabet gücünün güvence altına alınması. Plan kapsamında Hyundai, yıllık küresel BEV satıs¸larını 1,87 milyon adede yükseltmeyi ve 2030 yılına kadar yüzde 7'lik bir küresel pazar payı seviyesini güvence altına almayı hedefliyor. Hyundai ayrıca, orta ve uzun vadeli finansal hedeflerini de paylas¸tı. Hyundai, elektrifikasyon için 16 milyar dolar yatırım ayırırken, tüm yeniliklerini Hyundai ve Genesis markaları altında gerçekles¸tirecek.

Hyundai, 2030 yılına kadar genis¸letilmis¸ bir ürün yelpazesi ile donanım ve yazılım yeteneklerinde rekabet gücünü artırarak EV satıs¸larında yüzde 10 daha yüksek bir is¸letme kar marjı elde etmeyi hedefliyor. Konsolide bazda ise yüzde 10'luk faaliyet kâr marjı sagˆlamayı hedefliyor.

Hyundai, elektrifikasyona geçis¸ini hızlandırmak için BEV üretiminde de yüksek verimli bir üretim süreci kurmayı hedefliyor. Güney Koreli markanın mobilite degˆer zincirindeki inovasyonun temel tas¸ı olan Singapur'daki Hyundai Motor Global I·novasyon Merkezi (HMGICS), insan merkezli bir üretim inovasyon platformu ins¸a edecek.

Hyundai, Kore ve Çek Cumhuriyeti’ndeki mevcut BEV üretim tesislerine ek olarak yakın zamanda hizmete açacagˆı Endonezya fabrikasından da yararlanacak. Böylelikle, BEV üretim üslerini kademeli olarak genis¸letmeyi planlıyan Hyundai, tüm pazarlara daha aktif bir s¸ekilde hizmet edecek. Ayrıca Hyundai, gelecekteki BEV'lerin rekabet gücünü artırmak için pil tedarigˆini de çes¸itlendirecek.

Hyundai’nin 2022 bas¸ında paylas¸tıgˆı gibi, bu yıl yüzde 13- 14 konsolide gelir artıs¸ı ve yüzde 5,5- 6,5 yıllık konsolide faaliyet kâr marjı planlıyor. S¸irket, toplam araç satıs¸larının 4,3 milyon adedi as¸masını da hedefliyor.

NEREDE

K.Çeşme Mah.İstanbul Cad. E-5 Yanyol No.91 - Gebze - Kocaeli
T : 0262 643 62 50

Krokimiz için tıklayınız
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Satış

Haftaiçi: 09.00 - 18.00
Cumartesi: 09.00 - 18.00
Pazar: 11.00 - 17.00

Servis

Haftaiçi: 09.00 - 18.00
Cumartesi: 09:00 - 15.00
TEST SÜRÜŞÜ
SERVİS RANDEVU